Produkty

  APLIKATOR ENERGY FOR LIFE (EFL)

  Jest to wyrób do magnetostymulacji całego ciała w który wmontowano trwale namagnesowane elementy zapewniające odpowiedni system niejednorodnego stałego pola magnetycznego (NSPM). Budowa aplikatora daje możliwość dynamicznego dopasowania  swoich  parametrów do własności i potrzeb indywidualnego użytkownika. Niezależnie od estetycznego wyglądu oraz funkcjonalnej formy, każdy element tego wyrobu posiada specyficzne własności, które warunkują harmonijny oraz skuteczny wpływ na nasz organizm. Odpowiednio przygotowana dzianina jest przyjemna w dotyku, zabezpiecza jednocześnie nas przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych oraz utrzymuje korzystną temperaturę ciała.

  Innowacyjność i niezwykłość proponowanego przez nas aplikatora Energy for Life polega na tym, iż zastosowano w nim opracowane w Instytucie Badań Fizykomedycznych unikalne materiały magnetyczne, które wraz z odpowiednio spolaryzowanymi magnesami (neodymowo-borowo-żelazowymi lub strontowo-borowo-żelazowymi) są źródłem pojawiającego się rozkładu pola magnetycznego. Rozkład ten obliczono, wykorzystując nowoczesne metody analizy i programowania nieliniowego, uwzględniając możliwość powstawania wielu korzystnych oddziaływań, w tym również rezonansowych. Wówczas dochodzi do optymalnego oddziaływanie pola z poruszającymi się w organizmie obiektami (takimi jak: jony, komórki oraz cząsteczki). Dzięki temu aplikator Energy for Life jest unikalnym wyrobem na rynku światowym, który w sposób optymalny działa na pojedynczą komórkę naszego organizmu, przywracając jej możliwość prawidłowego funkcjonowania.

  Elementy magnetyczne są umieszczone w podłożu o profilowanej strukturze, która zapewnia dodatkowo masaż całego ciała oraz skutecznie zabezpiecza nasz organizm przed wpływem szkodliwego promieniowania, minimalizuje naturalne wibracje, zapewniając jednocześnie właściwy obieg powietrza. Aplikator o profilu poduszki ma kształt dostosowany do naturalnej krzywizny ciała i jest niezastąpionym elementem w procesie magnetostymulacji, w szczególności podczas leczenia nadciśnienia, stanów migrenowych oraz dolegliwości kręgosłupa.

  Z badań wynika, że zastosowane stałe pole magnetyczne w EFL korzystnie wpływa na restytucję powysiłkową oraz objętość wyrzutową serca, zatem aplikator EFL jest niezwykle potrzebny w walce ze współczesnymi schorzeniami. Został on przebadany klinicznie metodą podwójnej ślepej próby w celu największej wiarygodności oraz w trosce o najwyższą formę gwarancji działania.

  APLIKATOR MAGNETOUCH (MT)

  Jest stosowany do magnetoterapii i posiada znacznie większą wartość i niejednorodność SPM niż pola używane podczas magnetostymulacji w aplikatorach EFL. Gdy choroba zakłóca nasze prawidłowe funkcjonowanie, zmienia się również rozkład  pola nad chorym organem lub nawet całym ciałem, wówczas aplikator MagneTouch z racji swej dużej energii porządkuje zdeformowane pole magnetyczne przywracając w konsekwencji prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. Jest doskonałym uzupełnieniem terapii i wpływa korzystnie podczas leczenia wielu dolegliwości, zabezpieczając oraz wzmacniając nasz organizm.

  Więcej informacji na stronie producenta www.ibf.com.pl